SON DAKİKA
Hava Durumu

EFT ve FAST ÜCRETLERİNE KARAR

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yapılan bankalarca ticari müşterilerden alınabilecek ücretlere ilişkin EFT ve FAST ücretleri için düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı.

Haber Giriş Tarihi: 25.11.2023 14:14
Haber Güncellenme Tarihi: 25.11.2023 14:14
Kaynak: Haber Merkezi
EFT ve FAST ÜCRETLERİNE KARAR

EFT/ FAST ücretleri ile alakalı azami tarifelerinin yüzde 50 fazlası kadar ücret alınması uygulamasına son verildi. Yeni karar ile işlemlerde saat veya gün farkı olmaksızın bütün EFT/FAST işlemlerinde azami ücret tarifesi aynı olacak.
TCMB'nin Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ'i ile Bankalarca Ticari Müşterilerden Alınabilecek Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ'i Resmi Gazete'de yayımlandı.
YÜZDE 50 KURALI İPTAL EDİLDİ
Hafta içi saat 16.00'dan sonra ve hafta sonu gerçekleştirilen EFT/FAST işlemlerinde bankalar, azami EFT/FAST tarifelerinin yüzde 50 fazlası kadar ücret alabiliyordu.
1 Aralık 2023'te yürürlüğe girecek düzenlemeler ile saat veya gün farkı olmaksızın bütün EFT/FAST işlemlerinde azami ücret tarifesi aynı uygulanacak.

Haber Merkezi 

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.