SON DAKİKA
Hava Durumu

11 FARKLI KURSA 300 KURSİYER DEVAM EDİYOR

Altınordu Belediyesi, Başkan Aşkın Tören’in hayata geçirdiği projeler ile vatandaşların bilgi ve beceri yönünü geliştirmelerine ve ev ekonomilerine katkı sağlamalarına yönelik çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Başkan Aşkın Tören’in şehre kazandırdığı bölgesinde bir ilk ve tek olan Mükemmeliyet Merkezi kadınlara, gençlere ve her kesimden vatandaşa meslek ve sanat eğitimi imkânı sunuyor.

Haber Giriş Tarihi: 30.11.2023 17:46
Haber Güncellenme Tarihi: 30.11.2023 17:46
Kaynak: Haber Merkezi
11 FARKLI KURSA 300 KURSİYER DEVAM EDİYOR

Mesleki Eğitim Mükemmeliyet Merkezinde gençlere ve kadınlara geleceğin mesleklerinin yanı sıra kaybolmaya yüz tutmuş geleneksel meslekler de öğretiliyor. Altınordu Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle farklı alanlarda düzenlenen 11 kursa 300 kursiyer devam ediyor.

 Mükemmeliyet Merkezinde düzenlenen kurslar, vatandaşları yeni bilgi ve becerilerle donatarak meslek sahibi yaparken, aile ekonomilerini de güçlendiriyor. Kursiyerlere birlikte yaşama ve planlı çalışma alışkanlığı da kazandıran kurslar aynı zamanda dostluk, dayanışma ve güven duygusunu da pekiştiriyor.  Öte yandan toplumda kültür, sanat ve estetik bilincinin yaygınlaşmasına, kültürel zenginliklerimizin korunup geliştirilmesine de katkıda bulunuyor.

Toplumun her kesimine yönelik eğitimler verilen Mesleki Eğitim Mükemmeliyet Merkezinde halen Kur’an-ı Kerim Okuma Eğitimi, Yabancı dil kursları, Aşçılık Eğitimi, Pastacılık Eğitimi, Çikolata Atölyesi Eğitimi, İşaret Dili Eğitimi, Amigurimi Eğitimi, Gitar Eğitimi ve Kâğıt Rölyef Eğitimi kursları aktif bir şekilde devam ediyor.

BAŞKAN TÖREN “ÖĞRENMEK, ÜRETMEK, BAŞARMAK VE KAZANMAK İSTEYEN HERKESİ KURSLARIMIZA BEKLİYORUZ”

Hem şehir hem ülke olarak genç ve dinamik bir nüfusa sahip olduğumuzu belirten Başkan Tören, “nüfusumuzu iyi yetiştirmemiz, eğitmemiz ve geleceğe hazırlamamız lazım. İstihdam odaklı projelerimiz ile tüm imkanlarımızı gençlerimizin ve kadınlarımızın meslek edinme yoluyla istihdamı yönünde seferber ediyoruz. Düzenlediğimiz kurslar ile işsizlerin yetenek ve becerilerine göre kendilerini geliştirmeleri ve iş gücü piyasasında karşılığı olan birer meslek sahibi olmalarına imkân sağlarken İş piyasasının nitelikli iş gücü ihtiyacını da karşılamayı hedefliyoruz. Şehrimiz ve insanımız için her alanda canla başla çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Öğrendikleri meslekler ile hem ev ekonomilerine katkı sağladıklarını hem de iş sahibi olma fırsatı yakaladıklarını belirten kursiyerler kendilerine bu imkânı sağladığı için Başkan Aşkın Tören’e teşekkürlerini ilettiler.

Haber Merkezi

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.