SON DAKİKA
Hava Durumu

“ÇEVRE YOLU İLE İLGİLİ YANLIŞTAN DÖNÜLMELİ”

Fatsa Ticaret Odası Başkanı Tayfun Karataş katıldığı televizyon programında yeniden tartışma konusu olan Fatsa Çevre Yolu ile ilgili açıklama yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 26.10.2023 13:46
Haber Güncellenme Tarihi: 26.10.2023 14:48
Kaynak: Haber Merkezi
fatsagazetesi.net
“ÇEVRE YOLU İLE İLGİLİ YANLIŞTAN DÖNÜLMELİ”

Karataş, Çevre Yolu’nun sadece Fatsa’nın değil, bölgenin sorunu olduğunu söyleyerek; “Çevre Yolu’nun yatırım programına alınmadığı yönündeki yanlış anlaşılmadan dönülmeli, konuyla ilgili kamuoyunu rahatlatacak açıklama bekliyoruz’ dedi. 

Karataş Altaş TV ekranlarından yaptığı açıklamada; “Fatsa Çevre Yolu Fatsa'nın sorunu değil, belki tabelasında Fatsa Çevre Yolu yazacak ama bu çevre yol 1. Karadeniz'e hitap edecek, 2. Uluslararası Ticarete hitap edecek, Fatsa'dan geçiyor olması adı Fatsa Çevre Yolu olması Fatsalı'nın oluyor manasına gelmesin, bu projeye böyle bakmamak lazım. Azerbaycan'a, Gürcistan'a, Rusya'ya, Trabzon'a, Rize'ye giden vatandaşlar bu yoldan geçecek. Hem devlet, hem vatandaş bu yoldan geçecek dolayısıyla bu projeye böyle bakmak gerekiyor.” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR BÜTÇESİNDEN DAHA AZ”

Fatsa özelinde maliyeti çok yüksek bir proje olarak gözükse de, Karadeniz ölçeğinde ülke genelini değerlendirildiğinde çok büyük olmadığını kaydeden Başkan Karataş; “Bugün 4-5 katrilyon civarında bahsediliyor, baktığımızda Ordu Büyükşehir bütçesinden daha az yani öyle de bakmak lazım olaya, sadece Fatsa Çevre Yolu olarak maliyeti yüksek önümüze bu mazeretle gelmek yerine birde şöyle bakmak lazım, Ordu Büyükşehir Belediyesinin bütçesinden daha az ne koyup, ne kazandığınızla alakalı olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.

“UMUYORUZ YANLIŞ ANLAŞILMA VARDIR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim sürecinde Çevre Yolunu yatırım programına aldıkları sözünü hatırlatan Karataş; “Biz programa alındığını biliyorduk.  Taki bir kaç güne kadar geçen hafta medya ya da yansıdı Fatsa Çevre Yolu yatırım planında yok diye, umarım yanlıyoruzdur. Her gittiğim Ankara ziyaretimde gerek Genel Başkanımız Rıfat beyle, gerek siyasilerimizle görüştüğümüzde Fatsa Çevre Yolunun elzem ve ihtiyaç noktasında herkes mutabık Fatsa Çevre Yolunu anlatmaya gerek yok. Fakat icraata dönüştürmek ve İlçeyle buluşturmak tamamen hükümetin iradesinde olan bir şey, umuyoruz ki bir yanlış anlaşılma vardır, umarım gözden kaçan bir durum vardır veya biz yanlış okumuşuzdur. Siyasilerimizin bu durumu bir an önce el atması lazım. Çünkü Çevre Yolu Fatsa'nın bir mahallesine yapılan bir yatırım değil, bu Karadeniz'e yapılan bir yatırımdır.” şeklinde konuştu.

“TÜM BÖLGE BU YOLDAN GEÇİYOR”

Tüm bölge milletvekilleri ve siyasilerine çağrıda bulunan Başkan Karataş; “Hükümetimiz de, siyasilerimiz de, bölge milletvekillerimiz, diğer bölge milletvekillerini de desteğe bekliyoruz. Çünkü bayram vakti Trabzonlu burdan geçiyor, Rizeli buradan geçiyor, Gümüşhaneli buradan geçiyor yani o vekillerin gücünü de kullanarak bunu hizmete dönüştürebilir, sonuca ulaştırabilir. Bu gücü birleştirdikleri takdirde hizmete dönüştürmek, sonuca ulaştırmak çok zor ve meşakkatli değil.” açıklamasında bulundu. 

Haber: Müjdat Hülür

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.