SON DAKİKA
Hava Durumu

GAZZE’DE 2 MİLYON KİŞİDEN HABER ALINAMIYOR!

İsrail'in Gazze'ye saldırıları devam ederken bölgeye giden Türk Kızılay'ı ekibi ile iletişim tamamen kesildi.

Haber Giriş Tarihi: 28.10.2023 10:34
Haber Güncellenme Tarihi: 28.10.2023 10:34
Kaynak: Haber Merkezi
GAZZE’DE 2 MİLYON KİŞİDEN HABER ALINAMIYOR!

Kızılay tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Üzülerek belirtmeliyiz ki, Gazze’de görev yapan yerel ekibimizle iletişim kuramıyoruz. Maalesef hiçbir iletişim kanalı çalışmıyor ve tüm insani yardım çalışanları ile ilgili büyük bir endişe içindeyiz. Sivil halk, insani çalışanlar, sağlık profesyonelleri ve tesisler korunmalıdır.” denildi.

​​​​​​
“İLETİŞİMİN KESİLMESİ KABUL EDİLEMEZ”


İletişim Başkanı Fahrettin Altun konuya ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Paylaşımında İsrail'in sivilleri korumakla ve temel insan haklarına saygı göstermekle ilgilenmediğini belirten Altun, "Gazze'de sabit hat, mobil telefon ve internet iletişiminin tamamen kesilmesi kabul edilemez. Bu, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarının son aşamasıdır. İsrail ordusu 7 Ekim'den bu yana kuşatma altında tuttuğu Gazze'ye yönelik yoğun hava saldırılarını sürdürürken, eş zamanlı olarak en temel insan hak ve değerlerine yönelik açık bir saldırı daha yapmakta, iletişim ve haberleşme kanallarını kesmektedir. İsrail'in Gazze'yi dış dünyaya bağlayan tüm uluslararası iletişim kanallarını engellemeyi amaçlayan karartma uygulaması, açıkça savaş suçu işleme niyetini göstermektedir. Bu, İsrail'in sivillerin hayatlarını mahvettiğine dair çirkin gerçeği gizleme girişimidir" ifadelerine yer verdi.


“BATI BU VAHŞETE ORTAK OLUYOR”


Gazze'deki insanların hukukunun pervasızca hiçe sayılması ve topluca cezalandırılmalarının savunulmaz bir durum olduğunu ifade eden Altun,"Batı'nın bu saldırı karşısında tepkisizliği, onları da bu suça ortak etmektedir. İsrail'in ayrım gözetmeksizin ve herhangi bir bedel ödemeksizin gerçekleştirdiği saldırıların kısıtlanmasına karşı çıkanlar, durdukları yeri sorgulamalıdırlar. Bu korkunç günlerde takındıkları tavrın tarihlerine kalıcı bir leke olarak geçeceğinin farkına varmalıdırlar. Filistinlilerin temel hak ve özgürlüklerini çiğneyen İsrail'i şiddetle kınıyoruz. Bu vahşet derhal son bulmalıdır. Bu vahşeti destekleyen "büyük güçler" ise bundan böyle insan haklarından, temel hak ve özgürlüklerden bahsedemezler" açıklamasında bulundu.
Haber: Müjdat Hülür

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.