SON DAKİKA
Hava Durumu

GAZZELİ HASTALARIN TEDAVİLERİ DEVAM EDİYOR

Filistin’de savaş nedeniyle insanlık dramı yaşanıyor. Binlerce insanın hayatını kaybettiği; evlerin, hastanelerin bombalarla yıkıldığı Gazze’de ise mağduriyet giderek artıyor.

Haber Giriş Tarihi: 18.11.2023 15:05
Haber Güncellenme Tarihi: 18.11.2023 15:05
Kaynak: Haber Merkezi
GAZZELİ HASTALARIN TEDAVİLERİ DEVAM EDİYOR

Gazze’de acil tedaviye ihtiyacı olan hastaların Türkiye’ye getirilmesiyle tedavilerine başlandı. 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından havalimanında karşılanan Gazzeli hastalar, tanı ve tedavi için hastanelere yönlendirilmişti. Bakan Koca, Gazzeli hastaların durumları hakkında bilgi verdi.
Türkiye’ye getirilen 27 hastanın 26’sına kanser teşhislerinin kesinleştiğini belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tedavilerinin devam ettiğini belirtti.
Bakan Koca’nın açıklaması ise şu şekilde; “Hastaların 26’sına kanser teşhisi kondu. Aralarında 12 kadın ve 18 yaşından küçük 2 kişi var. 18 yaşından küçük hastalardan birinde yumuşak doku kanseri, diğerinde ise genetik bir kan hastalığı tespit edildi.


Erişkin hastalarımızın 8’inde meme kanseri, 4’ünde ileri evre akciğer kanseri, 3’ünde yumuşak doku kanseri, 2’sinde kalın bağırsak kanseri, 1’inde safra yolları kanseri, 1’inde mesane kanseri, 1’inde böbrek kanseri, 1’inde mide kanseri, 1’inde lenf kanseri, 1’inde lösemi, 1’inde cilt kanseri ve 1 beyin kanseri tanısı mevcuttur.
Gazzeli hastalarımızın tetkik ve tedavi süreçleri Ankara Bilkent Şehir Hastanemizde devam etmektedir. Bu süreçler, alanlarında uzman doktorlarımız tarafından yürütülmektedir. İki hastamız, diğer bazı hastalıkları da göz önünde bulundurularak, yoğun bakım ünitesinde yakın takip altında tutulmaktadır.”

Haber Merkezi

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.