SON DAKİKA
Hava Durumu

KAHVERENGİ KOKARCA İÇİN TBMM’YE ÇAĞRI!

Trabzon Ticaret Borsası, fındık üreten illerin milletvekillerine çağrıda bulunarak kahverengi kokarca zararlısıyla mücadele için destek talep etti.

Haber Giriş Tarihi: 17.05.2024 12:51
Haber Güncellenme Tarihi: 17.05.2024 12:51
Kaynak: Haber Merkezi
KAHVERENGİ KOKARCA İÇİN TBMM’YE ÇAĞRI!

Yapılan çağrıda, milletvekillerinden yasal düzenlemeler yapılmasını ve mücadele için destek sağlanmasını talep edildi. Zararlıyla mücadelede özellikle son altı yıldır süregelen çabalara rağmen etkin sonuçlar alınamadığına dikkat çekildi.

Fındık üreten illerin milletvekillerine kahverengi kokarca çağrısı geldi. Trabzon Ticaret Borsası (TTB), Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’ye çağrıda bulunarak özellikle fındık başta olmak üzere tarım ürünlerine büyük zarar veren kahverengi kokarca zararlısıyla mücadele konusunda destek istedi. TTB'nin Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan imzasıyla yapılan çağrıda, milletvekillerinden yasal düzenlemeler yapılmasını ve mücadele için destek sağlanmasını talep edildi. Zararlıyla mücadelede özellikle son altı yıldır süregelen çabalara rağmen etkin sonuçlar alınamadığına vurgu yaptı. 

“MÜCADELE YÖNTEMLERİ GÜÇLENDİRİLMELİ”

Fındık üretiminin yanı sıra diğer tarım ürünlerini de etkileyen kahverengi kokarca zararlısının bu yılın öngörülerinin üzerinde etkili olabileceğine dikkat çekildi. Bu durumun üreticilerin ve ülkenin zararına olduğu belirtilerek, mevcut mücadele yöntemlerinin güçlendirilmesi gerektiği ifade edildi. TTB'nin çağrısında, zararlıyla mücadelede devlet desteğinin önemine vurgu yapılarak, üreticilerin ve ülkenin ekonomik kayıplarının önlenmesi için acil önlemler alınması gerektiği belirtildi. Üreticilerin milyonlarca TL'lik zarara uğrayabileceği, ülke ihracatının da olumsuz etkilenebileceği ifade edildi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.