SON DAKİKA
Hava Durumu

ORDU’DA 36 MİLYON TL HİBE DESTEĞİ VERİLECEK

Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından kırsal kalkınma hibe desteğinden yararlanmaya hak kazanan yetiştiricilerle sözleşme imzalandı.

Haber Giriş Tarihi: 29.06.2024 13:34
Haber Güncellenme Tarihi: 29.06.2024 13:34
Kaynak: Haber Merkezi
ORDU’DA 36 MİLYON TL HİBE DESTEĞİ VERİLECEK

Konuyla ilgili İl Müdürü Kemal Yılmaz: “Bu dönemde yapılan başvuruların toplam yatırım tutarı 76 milyon TL olan 45 proje uygun görüldü ve bu projelere 36 milyon TL hibe desteği verilecek“ dedi.

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımlara yönelik % 50 hibe desteğinden yararlanmak amacıyla başvuru yapan ve başvurusu Bakanlığın değerlendirmesi sonucu kabul görerek evraklarını tamamlayan yatırımcılarla Ordu İl Tarım ve İl Müdürlüğü toplantı salonunda  Hibe Sözleşmesi imza töreni düzenlendi.

“ÜRETİM MALİYETLERİNİN DÜŞÜRÜLMESİ AMAÇLANDI”

Törende üreticilerle bir araya gelen İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz; “Program kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenilirliğinin güçlendirilmesi ve  tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılarak üretim maliyetlerini düşürülmesi amaçlanmıştır.” diye konuştu.

“36 MİLYON HİBE DESTEĞİ VERİLECEK”

Yılmaz, yapılan başvurulardan toplam yatırım tutarı 76 milyon TL olan 45 projenin uygun görüldüğünü ve bu projelere 36 milyon TL hibe desteği verileceğini belirterek: “Yatırım konuları fındık işleme paketleme tesisi, büyükbaş ve küçükbaş ahır-ağıl yapımı, yem karma makinesi, fındık hasat filesi ve arıcılıkla ilgilidir. Yatırım konuları arasında ayrıca fındık hasat filesi kullanımıda yer almaktadır. Fındık hasat filesi kullanımı fındık bahçelerinde hasat maliyetini önemli ölçüde azaltacaktır. Bununla birlikte randımanı yükselecek, silkeleme usulü ile de dallardaki yeni sürgünler hasar görmeden fındık kolayca hasat edilebilecek.“ ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.