SON DAKİKA
Hava Durumu

ORDU’NUN TARİHİ KONUŞULDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Tarih Söyleşileri” etkinlikleri kapsamında ‘XX. Yüzyıla Kadar Ordu Tarihinin Ana Hatları’ adlı söyleşi gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 10.11.2023 18:06
Haber Güncellenme Tarihi: 10.11.2023 18:06
Kaynak: Haber Merkezi
ORDU’NUN TARİHİ KONUŞULDU

Programa katılan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu tarihi ile ilgili yapılacak olan her çalışmaya destek olacaklarını belirtti.

Selçuklu ve Danişmendli hâkimiyetinde Türklerin yerleşmeye başladığı, Bayramlı/Hacıemiroğulları Beyliği döneminde ise tam olarak hâkim olduğu ve Osmanlı Devleti döneminde iskânı ve imarı devam eden Ordu’nun tarihsel gelişimi hakkında bir söyleşi programı düzenlendi. Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen ve vatandaşların ilgi gösterdiği söyleşinin moderatörlüğünü Ordu Üniversitesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Murat Özkan ve Dr. Öğr. Üyesi Kamil Yavuz yaptı. Programa konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. İlhan Ekinci söyleşi kapsamında katılımcılara önemli bilgiler verdi.

Söyleşi etkinliğine katılan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’de Ordu tarihinin araştırılmasında her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Program, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Programa konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. İlhan Ekinci’ye çiçek takdim etmesi ve fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.

Haber Merkezi

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.