SON DAKİKA
Hava Durumu

ORDU TARIMINDA YAŞANILAN SORUNLARI BAKAN YUMAKLI’YA İLETTİ

TZOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Perşembe Ziraat Odası Başkanı Arslan Soydan, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın katılımıyla TZOB’un istişare toplantısına katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 26.04.2024 11:21
Haber Güncellenme Tarihi: 26.04.2024 11:21
Kaynak: Haber Merkezi
ORDU TARIMINDA YAŞANILAN SORUNLARI BAKAN YUMAKLI’YA İLETTİ

Başkan Soydan Bakan Yumaklı’ya başta fındık olmak üzere bölge tarımında yaşanan sorunları ileterek, özellikle Alan Bazlı Gelir desteğinin artırılması ve kahverengi korkarca ile mücadele    konusunda destek istedi.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen istişare toplantısına TZOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Perşembe Ziraat Odası Başkanı Arslan Soydan’da katıldı.

BAKAN YUMAKLI: “GEREKLİ ADIMLAR ATILACAK”

Bakan Yumaklı, burada yaptığı konuşmada, tarımsal üretimin daha ileriye taşınmasında meslek örgütleriyle iş birliği içinde çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Toplantıda TZOB heyetinin görüş ve önerilerini dinleyerek gerekli adımları atacaklarının altını çizen Yumaklı, her türlü öneriye açık olduklarını ifade etti. 

BAYRAKTAR: “SORUN VE BEKLENTİLERİMİZİ İLETTİK”

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar da verimli bir toplantı gerçekleştireceklerini vurgulayarak: “Bakanımız ve 4 Bakan yardımcımızla yaptığımız istişare toplantısı çiftçilerimiz adına umut vericidir. Bakanlığımızla birlikte Birliğimizin görüş alışverişinde bulunması, sorunların masaya yatırılıp çözüm bulunması adına yapılan bu toplantının çiftçilerimiz için bir kazanım olmasını diliyorum. Gıda sektöründe yaşanan sorunları hepimiz yakından takip ediyoruz. Gıdanın üretiminden sofraya ulaşmasına dek yaşanan pek çok sorun var. Ama bizler Sektör paydaşları olarak bu sorunları en aza indirmek ve çiftçilerimizin hak ettikleri kazancı elde etmelerini sağlamak için çalışıyoruz. Gıda milliyetçiliğinin gündemden düşmediği bugünlerde üreticilerimize sahip çıkmalıyız.
Bakanlığımızla yapacağımız ortak projelerle hem çiftçilerimizin üretime katkılarının daha fazla olmasını, hem de ülkemizin gıda güvencesini sağlamaya çalışacağız.
Yapılan istişare toplantısının hayırlara vesile olmasını diliyor, nazik ziyaretleri için Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı’ya ve Bakan Yardımcılarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

ORDU’NUN SORUNLARINI BAKAN YUMAKLI’YA İLETTİ

TZOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Perşembe Ziraat Odası Başkanı Arslan Soydan ise toplantıda Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya başta fındık olmak üzere bölge tarımında yaşanan sorunları ileterek, özellikle Alan Bazlı Gelir desteğinin artırılması ve kahverengi korkarca ile mücadele konusunda destek istedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.