SON DAKİKA
Hava Durumu

ÖZÇELİK: "RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu İl Başkanı Mehmet Özçelik, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85. Yıldönümünde Rahmet ve Minnetle Andıklarını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 09.11.2023 15:53
Haber Güncellenme Tarihi: 09.11.2023 15:53
Kaynak: Haber Merkezi
ÖZÇELİK: "RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ"

İl Başkanı Özçelik, Atatürk’ün 85. ölüm yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Dünyanın en zor coğrafyasında kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin, bulunduğumuz coğrafyanın istikrarı için büyük bir sorumluluk taşıdığını söyleyen Özçelik, “Atatürk’ün belirlediği hedeflere ülke olarak kararlılıkla yürüyeceğiz” dedi.
Özçelik mesajında şöyle dedi; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Osmanlı İmparatorluğunun dağıldığı, topraklarının işgal edildiği, mazlum milletlerin esir alındığı bir dönemde büyük bir direniş göstermiş ve büyük zaferler kazanılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuş ve demokratik bir sistem ortaya çıkarmıştır.
Dünyanın en sorunlu ve zor bölgesinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti barışın ve esenliğin sancak gemisi olmuştur. Cumhuriyetimizin ilanıyla birlikte, milli iradenin hakimiyetini, adaletin tesisini, insan hak ve özgürlüklerinin muhafazasını ve çoğulcu demokratik prensiplerin eksiksiz uygulanmasını ülkemiz için hedef gösteren Atatürk, milletimizi bu idealler etrafında birleştirmiştir.
Atatürk, doğunun dinamikleri ile batının dengelerini çatışmadan uzak, barışçı bir üslupla harmanlayarak, ülkemizin modern dünyayla bütünleşmesini, değişim ve dönüşümünü sağlamıştır. Dünyanın büyük sorunlarla uğraştığı bir zamanda birlik ve beraberlik içerisinde refahını en üst seviyeye çıkarmış, iç barışını temin etmiş ve siyasi istikrarını sağlamış bir ülke için gayret etmek hepimiz için asıl gaye ve hedef olmalıdır.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti, bugün dünyada sözü dinlenen, dostluğu aranan ve uluslararası sorunların çözümünde aktif rol üstlenen yüksek itibara sahip bir ülke konumuna gelmiştir. Devletimiz de bu itibarla cumhuriyetimizi ve demokrasimizi güçlendirmek için azami gayret sarf etmektedir.
Vefatının yıl dönümü vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarına bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve bütün ecdadımızı şükranla anıyorum” dedi.

Haber Merkezi

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.