SON DAKİKA
Hava Durumu

ŞEHİT ANNELERİNE ANLAMLI ZİYARET

Aybastı Kaymakamı Murat Karnap, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde  şehitlerimizin annelerini unutmadı.

Haber Giriş Tarihi: 09.03.2024 13:49
Haber Güncellenme Tarihi: 09.03.2024 13:49
Kaynak: Haber Merkezi
ŞEHİT ANNELERİNE ANLAMLI ZİYARET

İlçe genelinde yaşayan şehit annelerini ziyaret eden Karnap, yayınladığı mesajında; “Ülkemizin ve ilimizin gelişip güçlenmesine büyük katkı sağlayan başta şehit ve gazi anneleri ve eşleri olmak üzere, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi. 

Aybastı Kaymakamı Murat Karnap, yaptığı çalışmalar ve ziyaretlerle gönüllerde taht kurmaya devam ediyor. Kaymakam Karnap, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde de anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. İlçe genelinde yaşayan şehit annelerini ziyaret eden Karnap onlara çiçek ve hediye takdim etti.

“KADINLARIMIZ TOPLUMDA HERKESTEN DAHA FAZLA KATKIYA SAHİP” 

Karnap, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajında; “Kadınlarımız, toplumsal yaşamın ayrılmaz bir parçası, toplumun yapıtaşını oluşturan ailenin temel unsurudurlar. Hayatın her alanında her türlü fedakârlığı gösteren kadınlarımız, bu vatan ve millet için canını feda etmeye hazır nesilleri de yetiştirmektedirler. İnsan hak ve özgürlüklerinin gelişmesi, demokrasi kültürünün yerleşmesi ile kadınlar, eğitimden bilime, sanattan kültüre hayatın her alanında başarı ile yerini almış ve almaya devam etmektedirler. Aile kurumunun temelini oluşturan, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımız, sosyal ve ekonomik hayattaki bu başarıları kadar, yetiştirdikleri nesillerle de geleceğimizin şekillenmesine herkesten daha çok katkıda bulunmaktadırlar.” diye konuştu. 

“KADINLARA YÖNELİK AYRIMCILIK VE ŞİDDETİN KARŞISINDAYIZ”

Karnap mesajını şu sözlerle tamamladı: “Cennet annelerin ayakları altındadır” buyruğuna bizleri muhatap kılan bir anlayışın mensupları olarak, bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bundan sonra da olmaya devam edeceğimizin özellikle bilinmesini istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle öncelikle medeniyetimizde çok özel bir yere sahip, toplumsal hayatta önemli roller üstlenen, ürettikleri artı değerle ülkemizin ve ilimizin gelişip güçlenmesine büyük katkı sağlayan başta şehit ve gazi anneleri ve eşleri olmak üzere , tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.