SON DAKİKA
Hava Durumu

TELİF HAKLARI VE YENİ MEDYA DÜZENİ SEMPOZYUMU 

Telif hakları konusunda yayıncıların hakları ve yapılması gereken düzenlemeler, Dijital yayıncılıkla beraber yeni medya düzeni İstanbul’da masaya yatırılıyor.

Haber Giriş Tarihi: 26.06.2024 12:35
Haber Güncellenme Tarihi: 26.06.2024 12:35
Kaynak: Haber Merkezi
TELİF HAKLARI VE YENİ MEDYA DÜZENİ SEMPOZYUMU 

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen ve Esenler Belediyesi ev sahipliğinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü destekleri ile “Telif Halkları ve Yeni Medya Düzeni Sempozyumu” İstanbul’da gerçekleştirilecek. Gazeteci yazarlar, yetkili kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımı ile Telif hakları konusu ve yeni medya düzeni masaya yatırılacak. 

Anadolu Basın Federasyonu Genel Başkanı Sinan Burhan; “Medyamızın en önemli konularının başında telif hakları ve Dijital yayıncılıkla beraber yeni medya düzeni yer almaktadır. Anadolu yayıncılar Derneğimiz ve Federasyon olarak Esenler Belediyesi ev sahipliğinde beklentilerin karşılık bulacağı, sorunların masaya yatırılacağı önemli bir program olacak dedi. Burhan özellikle katılım sağlayan kurum, kuruluş ve medya mensuplarımıza çok teşekkür ediyorum. Kültü Bakanlığımızın destekleri ile gerçekleştireceğimiz bu sempozyumun faydalı olacağına inanıyorum.” açıklamasında bulundu. 

Anadolu yayıncılar Derneği’nden yapılan açıklamaya göre, Programda; Telif hakları konusunda yayıncıların hakları, Dijital Telif Yasası, dijital yayıncılık sektöründe yaşanan sorunlar, Yeni medya düzeni ve iletişim konuları ele alınacak. Dijital yayınlar, radyo, televizyon, gazete ve ajans gibi mecraları yakından ilgilendiren Telif Hakları konusunda yetkili kurum, kuruluş ve medya mecralarının katılımı ile geniş kapsamlı bir program olacak.  Sempozyumda Medya sektörüne ilişkin önümüzdeki süreçte yapılması düşünülen ya da planlanan yenilikler, beklentiler ve uygulamalar, dile getirilecek, yetkili kurum ve kuruluşlardan bilgi aktarılacak. Telif Hakları ve Yeni Medya Düzeni Sempozyumu 28 Haziran Cuma günü saat 10:00’da İstanbul Esenler Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde yapılacak.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.