SON DAKİKA
Hava Durumu

TORUN: “ULUBEY’İN GÖBEĞİNDE ŞEHİR SUÇU İŞLENMEKTEDİR”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu Milletvekili Seyit Torun Ulubey İlçesinde futbol sahasının yanında yapılan hafriyat çalışmalarının mesire alanı için değil, Fatsa’da bulunan bir kedi kumu fabrikasına yönelik kaçak madencilik yapıldığını iddia etti.

Haber Giriş Tarihi: 30.05.2024 13:01
Haber Güncellenme Tarihi: 30.05.2024 13:01
Kaynak: Haber Merkezi
TORUN: “ULUBEY’İN GÖBEĞİNDE ŞEHİR SUÇU İŞLENMEKTEDİR”

Torun konunun araştırılması için TBMM’ye sunduğu önergede, Ulubey’in göbeğinde şehir suçunun işlendiğini söyledi.

Milletvekili Torun konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Ordu, Ulubey, Karakoca Mahallemizde bir futbol sahasının yanı başında hafriyat çalışması yürütülmektedir. Ulubey Belediyesine çalışmanın hangi amaçla yapıldığı sorulduğunda söz konusu alana spor salonu yapılacağı ifade edilmektedir. Araştırmalarımız sonucu anlaşılmıştır ki hafriyat yapılan alan bentonit madeni olmasına karşın orman arazisi içerisinde kaldığı için maden ocağı izni alınması mümkün değildir. Ulubey Belediyesi Orman Müdürlüğü’ne başvurarak alana mesire alanı yapımı için izin almış ve alanda hafriyat çalışması başlatmıştır. Mesire alanı yapımı için hafriyat çalışmasına ihtiyaç duyulmamakta, hafriyat belediye araçları tarafından değil, Fatsa’da bulunan bir kedi kumu fabrikasına ait araçlar tarafından taşınmaktadır.” dedi.

“ULUBEY’DE KAÇAK MADENCİLİK FAALİYETİ YÜRÜTÜLMEKTE”

Ulubey’in göbeğinde göz göre göre bir şehir suçu işlendiğini iddia eden Torun: “Ulubey Belediyesi orman alanına tecavüz ederek orada kaçak madencilik faaliyeti yürütmekte, kayıt dışı bir ticaret sürdürmektedir. Söz konusu yasadışı işlemlere göz yumanların tümü bu suçlara ortak olacaktır. Ulubey Belediyesi’nin bölgede yapımına başlayacağını iddia ettiği spor salonuna ilişkin projeleri ve başvuru detaylarını paylaşır mısınız? Ulubey Belediyesi söz konusu alanda mesire alanı yapmak üzere Orman Müdürlüğünden izin almış olmasına karşın ihtiyaç olmadığı halde hafriyata başlamıştır. Söz konusu hafriyat işinin gerekliliğine ve amacına ilişkin herhangi bir resmi belge bulunmakta mıdır?Hafriyat işi neden bir kedi kumu fabrikasına ait araçlarla yürütülmektedir? Ulubey’de belediye eliyle yürütülen kaçak madencilik faaliyetine ilişkin herhangi bir resmi süreç başlatılması düşünülmekte midir?” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.