SON DAKİKA
Hava Durumu

ÜRETİCİLERE SULAMA DESTEĞİ VERİLECEK

Ordu İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz son yıllarda artan kuraklık nedeniyle Ordu’da tarla içi damla ve yağmurlama, mikro yağmurlama ve yüzey altı damla sulama gibi sulama sistemlerine yüzde 50 oranında hibe desteği verileceğini söyledi. 

Haber Giriş Tarihi: 11.01.2024 13:21
Haber Güncellenme Tarihi: 11.01.2024 13:21
Kaynak: Haber Merkezi
ÜRETİCİLERE SULAMA DESTEĞİ VERİLECEK

Tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama sistemlerinin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılarak; daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak ve kırsal alanda üreticilerin gelir düzeyinin yükseltilmesi amacıyla bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesi hibe desteği başvuruları başladı.

“SULAMANIN ÖNEMİ ARTTI”

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz; “Tarımda verimliliğin artırılmasını sağlayan en önemli konulardan birinin sulama olduğunu, son yıllarda artan kuraklık ve küresel ısınma nedeniyle özellikle ilimizdeki en önemli tarımsal faaliyet olan fındık yetiştiriciliğinde fındık bahçelerinin sulanmasının verim ve kalitede artış sağladığını, bitkinin ihtiyaç duyduğu gübrenin sulama suyu ile birlikte verilmesi halinde işgücünden de tasarruf sağlanmakta ve basınçlı sulama sistemi ile suyun etkin ve tasarruflu  bir şekilde kullanılabilmektedir” dedi. 

“YÜZDE 50 ORANINDA HİBE VERİLECEK”

Yılmaz hibe destek başvurularının 22 Şubat tarihine kadar yapılması gerektiği uyarısında bulunarak; “Tarla içi damla ve yağmurlama, mikro yağmurlama ve yüzey altı damla sulama gibi sulama sistemlerine %50 oranında hibe desteği verilecektir. ilimizde başta fındık ve kivi üreticileri olmak üzere arazilerine basınçlı sulama sistemi kurmak ve hibe desteğinden faydalanmak isteyen üreticilerimizin 22 Şubat 2024 Tarihine kadar İl Müdürlüğümüze başvuru yapmaları gerekmektedir. Yine konu ile ilgili daha fazla bilgi almak isteyenlerin İl Müdürlüğümüze bekliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.