SON DAKİKA
Hava Durumu

“AYIP OLUYOR BEYLER! SAHİLİ BİZ İNŞA ETTİK”

Son günlerde tartışma konusu olan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Akyazı Plajı paylaşımına bir yanıtta Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu Milletvekili Seyit Torun’dan geldi.

Haber Giriş Tarihi: 23.06.2024 17:50
Haber Güncellenme Tarihi: 23.06.2024 17:50
Kaynak: Haber Merkezi
“AYIP OLUYOR BEYLER! SAHİLİ BİZ İNŞA ETTİK”

Torun yaptığı sert eleştiride: “Ordumuzun cazibe merkezi Akyazı Sahili’ni eski yol arkadaşları paylaşamıyor. Buraya bir çivi dahi çakmayan biri, plajımız üzerinden prim yapmaya çalışıyor. Diğeri, sahili kendisi düzenlemiş gibi teşekkür istiyor. Hatta daha da ileri gidip alınan mavi bayrağa da sahip çıkıyor. Beyler komik duruma düşüyorsunuz. Göreve geldiğimizde Akyazı Sahili’nde sadece otlar ve paslı dikenli teller vardı. İlk kaldırımı, yürüyüş yolunu, koşu pistini biz inşa ettik. Kent hafızanız yetmiyorsa görselleriyle hatırlatırız.” dedi.

Torun sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “AK Partili halef-selef belediye başkanlarının demeçlerini arkadaşlarım bana iletince hayretler içinde kaldım. Ordumuzun cazibe merkezi Akyazı Sahili’ni eski yol arkadaşları paylaşamıyor. Buraya bir çivi dahi çakmayan biri, plajımız üzerinden prim yapmaya çalışıyor. Diğeri, sahili kendisi düzenlemiş gibi teşekkür istiyor. Hatta daha da ileri gidip alınan mavi bayrağa da sahip çıkıyor.” diye konuştu.

“PLAJI BİZ İNŞA ETTİK”

Torun Akyazı Plajında ilk çalışmaları kendilerinin yaptıklarını ifade ederek: “Beyler komik duruma düşüyorsunuz. Göreve geldiğimizde Akyazı Sahili’nde sadece otlar ve paslı dikenli teller vardı. İlk kaldırımı, yürüyüş yolunu, koşu pistini biz inşa ettik. Kent hafızanız yetmiyorsa görselleriyle hatırlatırız. Plajlarımızın Mavi Bayrak alması konusuna da ön ayak olduk. Sonrasında o plajlara bakmadığınız için mavi bayraklı plaj sayımız ikiye düştü. Geçtiğimiz Mayıs ayında Kültür ve Turizm Bakanına sorduk: “Nasıl oldu da Ordu’daki Mavi Bayraklı plaj sayısı 2’ye düştü?” diye. Söz konusu soru önergesinin mevcut belediye başkanına iletilmiş olması gerekiyor ancak 2 aydır cevap verilmediğinden anlıyoruz ki kendisinin verecek cevabı yok!” şeklinde konuştu.

“YARIN TELEFERİĞİDE BİZ YAPTIK DERSİNİZ”

Böyle giderse siz yarın öbür gün, engellemek için çırpınılan teleferiği de kendilerinin yaptıklarını söyleyeceklerini kaydeden Torun: “AK Parti’den önce yapılmış üniversiteler, havaalanları ve benzeri ekonomik yatırımlar üzerinden “biz yaptık” yalanı ile propaganda yapma geleneğinizi bırakın! Ayıp oluyor beyler! Ayıp!” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.