SON DAKİKA
Hava Durumu

İYİ PARTİ'DEN ORDU'DA SEÇİM İTİRAZI: 'ADALET İSTİYORUZ'

Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu ve İYİ Parti heyeti, Ordu Adliyesi'nde basın açıklaması düzenleyerek seçim sonuçlarına itiraz etti.

Haber Giriş Tarihi: 04.04.2024 19:56
Haber Güncellenme Tarihi: 04.04.2024 19:56
Kaynak: Haber Merkezi
İYİ PARTİ'DEN ORDU'DA SEÇİM İTİRAZI: 'ADALET İSTİYORUZ'

Enver Yılmaz, 2 bin 229 sandığın tamamının yeniden sayılmasını talep ederek, "98 bin 801 iptal oyu var. İl genelinde geçersiz oy oranı Türkiye ortalamasının 3 katı. Minareyi çalan kılıfına uydurmuş. Gece olmadan iftar saatiyle birlikte sandık başkanı çuvalı omuzlayıp evine gitmiş. Kamera görüntülü... Sabahın 2'sinde seçim kuruluna teslim etmiş." dedi.

Enver Yılmaz, 5 ilçede itirazları sonrasında sandıkların açılırken çuvalların hepsinin ağzı açık olduğunu da belirterek, "Kim, hangi sebeple açtı? 3 boğum olması lazım. Ama hiçbirinde ne boğum ne de mühür yok. Bir cevaba ihtiyaç var. İl seçim kurulundan isteğimiz, derhal sandıkların tamamı açılsın, bu açılmayla birlikte ortaya çıkacak tabloda kazanacağımıza inanıyoruz. Toplum vicdanındaki bu kanamayı durdurun. Ordu şu an maalesef büyükşehir belediye başkansız. Ordu, en geç büyükşehir belediye başkanı mazbatasını alan şehir olmak istemiyorsa, seçim kurulumuz üzerine düşeni yapmalı." diye konuştu.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu da şunları söyledi: "Hiç kimseden merhamet dilenmiyoruz. Adalet sarayının önünde adalet istiyoruz. Türkiye'nin başka vilayetlerinde benzer olduğunda kamuoyunu ayağa kaldıran yandaş ve yoldaş medyanın projektörlerini Ordu'nun üstüne çevirmesini istiyoruz. Mevcut belediye başkanı kazandığını söyleyemiyor ama Enver Yılmaz gittiği her yerde kazandığını söylüyor. Devletin dini adalettir. Bizde adalete güveniyor ve inanıyoruz. 500 küsur bin oyun içine 98 bin oy geçersizdir demek, Ordu'da vatandaş oy kullanmayı bilmiyor demektir. Bu Ordu'ya yakışmıyor. Enver Yılmaz'ın kazandığı seçimi başkasına teslim etmeyiz. Buna direniriz. İl seçim kurulunun doğru bir karar vererek bu adaletsizliğin giderileceğini tahmin ediyorum. Hilmi Güler'e de sesleniyorum. Sadece belediye başkanı değil, bakan olarak da hizmet etti. Güler gibi birisi bu şaibeyi kaldıramaz. Mazbatasını da almasın."

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.