SON DAKİKA
Hava Durumu

“NEFSİ DAVRANIP PARTİ DEĞİŞTİRMEDİK”

Mesudiye önceki dönem Belediye Başkanı İsa Gül yeniden aday gösterilmemesinin ardından sosyal medya hesabı üzerinden Mesudiyelilerden helallik istedi.

Haber Giriş Tarihi: 11.02.2024 12:25
Haber Güncellenme Tarihi: 11.02.2024 12:25
Kaynak: Haber Merkezi
“NEFSİ DAVRANIP PARTİ DEĞİŞTİRMEDİK”

Gül: “Başka bir partiden yada bağımsız olarak aday olsaydık Allah’ın izniyle kazanacağımızdan hiç bir endişemiz yoktu. Nefsi davranıp Parti değiştirmek, üç günlük dünya için doslarımızı geleceğimize alet etmek gibi bir karekterede sahip değilim.” dedi. 

14 yılda 3 dönem belediye başkanı olarak görev yaptığını kaydeden Gül: “Sevinci ve hüznü beraber yaşadık. Sizler beni, bende sizleri yüreğimde hissederek bu günlere geldik. Bu gün dahi benim belediye başkan adayı başkan olmam için telefonlarınız ve mesajlarınız benim için değeri tarif edilmez ikramıdır.” diye konuştu. 

“SİZLERDEN HELALLİK İSTİYORUM”

Mesudiyelilerden helallik isteyen Gül: “Mesudiyemizin siz değerli halkına hakkımı helal ediyorum. Sizlerdende helallik istiyorum. Değerli dostlar sizlerden sedakati, sizlerden vefayı sizlerden saygıyı öğrendim. İnşallah bende sizlere karşı hürmette, edepte kusur, etmedim. Evet değerli dostlar başka bir partiden yada bağımsız olarak aday olsaydık Allah’ın izniyle kazanacağımızdan hiç bir endişemiz yoktu. Çünkü bu sevgi ve azmin önünde sevdasız yürekler, çıkar odaklı düşünceler duramaz. Kim hakkımızda hangi iftirayı, hangi söylemediğimiz sözleri söyleyerek güya bizleri mağdur ettiğini düşünüyorsa varsın düşünsün, sevinebildiği kadar sevinsin. Biz hem dünyada,  hem ahirette Hakkın haksız dan  alınarak sahibine teslim edileceğine inanan insanlarız. Bu itibarla siz değerli dostlarımı şahsi menfatim ve nefsime hoş gelecek birilerinden intikam alma meselesine alet etmekten Allah’ın tam olan kelimelerine sığınırım. Siz değerli dostlarımın beni anlayacağını ve size olan sevgi ve saygımın neticesi böyle bir karar alarak öncelikle Hakka ve sizin doğru, güzel, sağ duyulu düşüncelerinize havale ediyorum.” şeklinde konuştu. 

“AYAK OYUNLARI İNANCIMA UYGUN DEĞİL”

Milletvekilliği adaylığı süreçleri ile ilgili Gül: “AK Partimizin  yetkilileri teveccühde bulundular bizde aday olup gücümüzün yettiği kadar çalıştık ancak nasibimizde olmadığı için vekil olamadık. Yine Buna rağmen Allah’ın takdiri İnsanlar babalarının Malını bölüşürken Belediye başkanlığı bizim ebeden sahip olacağımız bir yer değil. Hak için, Halka hizmete Devran eyleyen hoş bir seda bırakma makamı böyle bildik bu düşünceye sahibiz. Ayak oyunları, nam yada şöhret, inancıma ve karekterime uygun değil elhamdulillah. Nefsi davranıp Parti değiştirmek, Üç günlük dünya için doslarımızı geleceğimize alet etmek gibi bir karekterede sahip değilim hamdolsun. Sorulana güzel sözümüz, sorulmayana sükütümüz ahlaki değerimiz dendir. Bu itibarla Şu muhakkak ki, bizim davamıza ve AK Partimiz'e sedakat anlayışımız kişilerin ayak oyunlarının hatta yüreklerinin yetmeyeceği kadar büyük ve derindir. Durmak yok sevda ile büyük Türkiye için yola devam.“ açıklamasında bulundu.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.