SON DAKİKA
Hava Durumu

“ORDU’DA ULAŞIM FELÇ HALDE”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu Milletvekili Seyit Torun Ordu’da ulaşım alanında yaşanan sorunlarla ilgili açıklama yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 31.05.2024 10:41
Haber Güncellenme Tarihi: 31.05.2024 10:41
Kaynak: Haber Merkezi
“ORDU’DA ULAŞIM FELÇ HALDE”

Ordu’da vatandaşların çile yollarında kahır çektiğini ifade eden Milletvekili Torun, Fatsa Çevre Yolunada dikkat çekti. Torun açıklamasında: “Yaz geldi, önümüz Kurban Bayramı. Karadeniz Sahil Yolunda muazzam bir yoğunluk oluşacak ama bu yoğunluğu rahatlatacak olan Fatsa Çevre Yolu yatırım programına dahi alınmadı.” dedi. 

Ordu’nun turizm potansiyeli hakkındaki büyük lafları yine yolda kaldığını ifade eden Torun: “Yayla turizminin merkezi Çambaşı’ya ulaşımı sağlayacak Yayla Yolunun yapımı ekonomik imkansızlıklar sebebiyle yine ertelendi. Çambaşı’na bir kayak merkezi yapıldı ancak turizme uygun yol yapılmadığı için Çambaşı’na gitmek isteyen kışın çamura saplanıyor, yazın tozun – toprağın içerisinde kalıyor.Çambaşı Yolu’na yalnızca 120 milyon liralık ödenek ayrıldığı için emisyon asfalt kaplaması yapılacağını öğrendik. Emisyon asfalt kaplama ekonomik ömrü oldukça kısa olan, hali hazırdaki yolu düzlemek için kullanılan bir yöntem ancak kalıcılığı ve kalitesi oldukça düşük. Hepimizin zaman zaman tekrarladığı bir söz vardır: “Ucuz mal alacak kadar zengin değilim.” Diye. Çambaşı Yolu için ayrılan 120 Milyon lira ne yazık ki boşa harcanacak. Yayla yolu, çile yolu olmaya devam edecek.
Anlatmaktan dilimizde tüy, yazmaktan kalemimizde mürekkep kalmadı ama mesele Yayla Yoluyla bitmiyor.” diye konuştu. 

“FATSA ÇEVRE YOLU YATIRIM PROGRAMINA DAHİ ALINMADI”

Ordu’da ulaşımın felç halde olmasına karşın yine ekonomi ve bürokrasi bahaneleriyle geçiştirildiğini iddia eden Milletvekili Torun: “Toplam 35 km uzunluğundaki Kabadüz – Çambaşı yolunun daha 10 kmsi dahi tamamlanamadı, 45 kilometre uzunluğundaki Korgan yoluna halen başlanmış değil. Seçim öncesinde iş makinalarını yığarak şov yaptığınız 65 km uzunluğundaki Ünye-Akkuş-Niksar yolunun akıbeti belirsiz. Yaz geldi, önümüz Kurban Bayramı. Karadeniz Sahil Yolunda muazzam bir yoğunluk oluşacak ama bu yoğunluğu rahatlatacak olan Fatsa Çevre Yolu yatırım programına dahi alınmadı. Ulubey – Sarpdere alternatif yolunu yakından takip ediyoruz ancak orada da herhangi bir faaliyet yok. Ulubey – Gürgentepe – Gölköy Yoluna kısıtlı bir bütçe ayrılmış. 2027den önce bitirilmesi beklenmiyor.” şeklinde konuştu. 

“ORDULULAR ÇİLE YOLLARINDA KAHIR ÇEKİYOR”

Ordu’nun çile yollarında kahır çektiğini kaydeden Milletvekili Torun: “775 bin nüfuslu şehrimizde trafik yoğunluğu ve park yeri sorunu var. Nüfusu 1 milyon dahi olmayan bir şehir nasıl bu hale getirilir? aklımız almıyor. Ordu’yu iktidar unutmak istese de, biz hatırlatmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Hemşerilerim hakkını alacak, Ordu hak ettiği hizmete ve refaha kavuşacak!” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.