SON DAKİKA
Hava Durumu

“PERŞEMBE VE ULUBEY’İMİN HESABINI VERİN”

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel katıldığı canlı yayında Meral Akşener'in "Destek verdiklerimiz hırsız çıktılar" ifadesine, "Asıl hırsızlık insanların umutlarını çalmaktır" diyerek sert cevap verdi.

Haber Giriş Tarihi: 08.04.2024 12:03
Haber Güncellenme Tarihi: 08.04.2024 12:03
Kaynak: Haber Merkezi
“PERŞEMBE VE ULUBEY’İMİN HESABINI VERİN”

Adıgüzel: “Siz benim Perşembe ve Ulubey'imin hesabını verin, algı ile oy hırsızlığı için” dedi.

Adıgüzel son genel seçim ve son yerel seçimde ulusal gündeme Ordu ile ilgili değerlendirmeler de ekleyerek, "Mesele algı ile tezgah ile oy hırsızlığı ise Ordu'da iki ilçemin hesabını verin.” ifadelerine yer verdi.

“EN BÜYÜK HIRSIZLIK İNSANLARIN UMUTLARINI ÇALMAKTIR”

Meral Akşener'in "Elin taşı ile elin kuşunu vurmayacağız" sözlerini hatırlatan Adıgüzel: "Akşener'in genel secim sonrası şu sözünü çok iyi hatırlıyorum 'Masadan bir kalktık bir oturduk 6 puan gitti.' Şimdi ben soruyorum masadan kalkıp oturmanızla, seçim sürecindeki siyasetinizle Cumhurbaşkanı adayımızdan kaç puan gitti? Çünkü biz o seçimi 1.5 puanla kaybettik. Secim sonrası CHP'yi yanınızda bir yük olarak görüp bir karar alıyorsunuz, yerel seçim sonucunda aldığınız kararın faturası ağır olunca dönüp dün övgüler düzdüklerinize bugün hırsız diyorsunuz. Halbuki en büyük hırsızlık insanların umutlarını çalmaktır.” diye konuştu.

“ORDU’DAKI İKİ İLÇENİN HESABINI VERİN”

Cumhurbaşkanlığı seçiminin kaybının esas sorumlusunun Akşener olduğunu iddia eden Adıgüzel: “Tabiki masadan neden kalktı, neden oturdu, 'devletim için son görevimi yaptım' gibi ifadeler. Bunlar da irdelenecektir. Mesele algı ve tezgah ile oy hırsızlığı ise Ordu'da giden iki ilçemin hesabını verin önce. Bizim kurumsal ittifak için yaptığımız tüm girişimleri oldukça sorunlu bir üslup ile reddettikten sonra iki parti arasında kurumsal hiçbir anlaşma olmadığı halde, varmış gibi sokak algısı yaratarak, büyükşehirde iyi Parti'ye ilçede şuna buna diyerek yapılan tezgah sadece Perşembe ilçemizde ilce belediye başkanlığında 1700 hatalı oya ( aynı pusulada her iki partiye tercih nedeniyle geçersiz) neden oldu ve ben Perşembeyi 268 oy ile kaybettim. Aynı kötü kurgu ve tezgah tüm uyarılarımıza, bunu önden görmemize, 2019'da tecrübe etmemize şimdi yine defalarca uyarmamıza rağmen işletildi ve il genelinde toplam 90 bin hatalı kullanılan geçersiz oya sebep oldu. Şimdi siz benim Perşembe ve Ulubeyimin hesabını verin, algı ile oy hırsızlığı için.” şeklinde konuştu.

“ELİN TAŞI İLE ELİN KUŞUNU VURMAYA KALKTI”

Adıgüzel,  Meral Akşener'in "Elin taşı ile elin kuşunu vurmayacağız' sözleri ile aday seçimindeki tercihleri arasında tezat olduğunu da söyleyerek: “Meral hanım önceki dönemde de Ordu'da yine eski bir AKP'li İdris Naim Şahin'i iki defa öne aldı. Bu seçimde de yine bir AKP'liyi, bunu da açıkça ifade eden bir ismi aday gösterdi. Türkiye'nin pek çok yerinde benzer örnekler var, CHP'liler de var. Bu "Elin taşı ile elin kuşunu vurmaya kalkmak" değil midir? Halbuki Ordu'da İyi Parti'de kuruluşundan bu güne kadar emek vermiş liyakat sahibi birçok yurtsever iyi yürekli iyi insanlar da vardı. Tabi ki iyi yürekli İyi insanları ayrı tutuyorum. Ülkemdeki ağır koşullara karşı bizimle aynı düşünüp aynı hassasiyetle mücadelede paydaş olduğunuz yurtsever insanlar, Sn. Akşener ile bu konularda paydaş değiller, onu da yoğun bir şekilde iletiyorlar. Aklıselim tüm İyilere de selam olsun" sözlerine yer verdi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.