SON DAKİKA
Hava Durumu

ŞANLITÜRK: “FINDIĞIMIZA SAHİP ÇIKMAK ZORUNDAYIZ”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk Fiskobirlik’i eleştirerek; “200 yıllık "Yeşil Altın" fındığımıza sahip çıkmak zorundayız. Ordu’da lisanslı depo olmamasının en önemli nedeni Fiskobirlik’in yanlış kişiler tarafından yönetilmesidir. Fındık bizim her şeyimiz. Fındık bizim en büyük geçim kaynağımız.” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 06.04.2024 15:22
Haber Güncellenme Tarihi: 06.04.2024 15:22
Kaynak: Haber Merkezi
ŞANLITÜRK: “FINDIĞIMIZA SAHİP ÇIKMAK ZORUNDAYIZ”

Şanlıtürk katıldığı programda fındık ve Fiskobirlik ile ilgili açıklamalarda bulunarak: “Ordu ülkemizde en çok fındığı üreten ildir. İkinci Samsun, üçüncü Sakarya, dördüncü ise Giresun, beşinci ise Düzce’dir. Fındık ayağımızın altından bir halı gibi çekilip Batı’ya doğru kaydırılmaya çalışılıyor. Fiskobirlik’in doğudaki mülkleri satılarak fındığın merkezini batı yapılmak isteniyor.” diye konuştu.

“FİSKOBİRLİK YANLIŞ KİŞİLER TARAFINDAN YÖNETİLİYOR”

200 yıldır fındık üretimi yapılan Ordu’da lisanslı depo olmamasının en önemli nedeninin Fiskobirlik’in yanlış kişiler tarafından yönetilmesinden kaynaklandığını kaydeden Şanlıtürk: “Toprak Mahsulleri Ofisi her yıl Cumhurbaşkanının her yıl görevlendirmesi ile yönetilen bir kuruluştur. Acı olan 200 yıldır fındık üretilen bir coğrafyada fındık koymaya deponun olmaması bölgemizin ayıbıdır. Bu zamana kadar Fiskobirlik’in iyi yönetilmediğinin göstergesidir.” şeklinde konuştu.

“FİSKOBİRLİK’E SAHİP ÇIKALIM”

Fındık üreticilerine çağrıda bulunan Şanlıtürk, Fiskobirlik’e sahip çıkılması gerektiğini belirterek: “Fiskobirlikte oy atabilecek konuma nasıl gelmemiz gerekiyorsa o şekil Fiskobirlik’e sahip çıkalım. Ayrıca bahçelerimizde gerekli bakımların yapılıp verim düşüklüğünün önüne geçilmesi gerekmektedir.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.