SON DAKİKA
Hava Durumu

"Babanızın Malı Gibi İstediğinize Peşkeş Çekemezsiniz!

Yazının Giriş Tarihi: 31.07.2023 19:31
Yazının Güncellenme Tarihi: 31.07.2023 19:31

Yüce Allah’ın akıl vererek yarattığı dili, dini, ırkı ve rengi ne olursa olsun akıl sağlığı yerinde düşünerek yaşayan saygıdeğer insanlar ve okurlar, bugün sizlerle Ünye’nin yetiştirdiği saygın devlet ve millet insanlarından emekli Ziraat Bankası Müdürü Hasan Safkan kardeşimizin” Ülkeyi Yönetenler ve yönetmeye aday olan Siyasiler” başlığı altında kaleme aldığı tabii, düşünerek, sorarak, sorgulayarak yaşayan insanlar ve hatta insan dostu canlılar için hayati önem arz eden makalesini “Bu Toprakları Babanızın Malı Gibi İstediğinize Peşkeş Çekemezsiniz” başlığı altında paylaşarak okumamışlara öğrenmemişlere diyeceğimiz var da yok.

Ama okuyup öğrendiği halde dahi dün bugün ve halen daha insanlıktan nasibini alamadıkları için sadece ülkesinin ve insanlarının değil canlılar için hayat olan ağaçlarında kıymetini idrak edememişlere okuyup öğrenerek bundan sonrada olsa idrak ederek hayatlarını bu minval üzere idame ettirmelerine karınca kararınca katkımız olsun istedik.

Ülkeyi Yönetenler ve yönetmeye aday olan Siyasiler; Ülkemin kaynaklarını; kendi lüks şatafatlı hayatınızın devamı için sorumsuzca kullanabileceğiniz, har vurup harman savurabileceğiniz, iş insanı kimliğine bürünmüş kan emici kimliğine girmiş yandaşlarınıza, peşkeş çekebileceğiniz; babanızdan kalma bir miras değildir.

Bu kaynaklar atalarımızdan gelecek nesillerimiz için emanet aldığımız ortak kutsal varlıklarımızdır.

Dokunmayın doğamıza.

Gün gelir o ormanlarımız, derelerimiz, tarım alanlarımız yaylalarımız sizden sonraki nesillerinize de geçecektir. Ağaç, çiçek ve yeşillik uygarlık demektir. Ormansız ve ağaçsız toprak vatan değildir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.