SON DAKİKA
Hava Durumu

BENCİL İDARECİLER, MİLLET SİZE DUR DEMEDEN SİZ KENDİNİZ DURUN…!

Yazının Giriş Tarihi: 18.07.2023 10:37
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.07.2023 10:37

Bencil idareciler, bu saltanat böyle devam etmez. Bu aziz millet geçte olsa okuyup öğrenerek, ilim bilim sanat tahsil ederek okuyup öğrenip uyanacak ve kendinden ve bir avuç yandaşından başkasını düşünmeyen, kendinden ve bir avuç yandaşından başkasına huzur ve güven içerisinde insanca yaşama hakkı tanımayan sizin başlattığınız kötü gidişata dur diyerek saltanıza son verecektir.

 Devletin sahibi sizlerin iş ve aş vereni olan millet olarak biz diyoruz ki, biz size dur demeden, siz kendiniz haddiniz bilin. Bundan sonra ne şiş yansın nede kebap. Siz bencil idareciler bugüne kadar yaşadığınıza sayıp saltanıza biz son vermeden siz kendi kendinize son verin...!

Okumadan öğrenmeden, ilim bilim sanat tahsil etmeden akıl sahibi insanda değişme, en önemli sermayesi olan aklında bir gelişme olmaz. Olsa öleceğini bilerek yaşayan insanlar dün bugün ve halen daha insan odaklı hiçbir yanlışa bile bile imza atmaz, ama okuyup öğrendiği halde okumamış öğrenmemiş insanlara oranla azda olsa yanlışa imza atıyor. Çünkü okumak ilim bilim sanat tahsil etmek doğru yaşamak için yeterli değil. Burada önemli olan okuyup öğrenen insanın aklını geliştirerek doğru ya da yanlış düşünmenin insana ve birlikte yaşamı paylaştığı topluma faydalarını sorgulaması gerekir.

Ünlü düşünür Albert Einstein” Eğitim gerçeklerin öğretilmesi değil, düşünmek için aklın eğitilmesidir.

Tabii insanlığın en büyük baş belası cehalet, cahillik, cahil insanlar. Herkesi hepimizi ve alemi yaratan yüce Allah insanlığın en büyük baş belası yine okumamış öğrenmemiş insanlar olduğunu bildiği için yarattığı dili dini, ırkı ve rengi ne olursa olsun tüm insanlara oku öğren ilim bilim sanat tahsil et, kendini değiştir, sana ölene kadar ve hatta öldükten sonrada ardından gelen nesle faydası olsun inancıyla oku buyurmuş. Ama okumak öğrenmek ilim bilim sanat tahsil etmek ünlü düşünür Albert Einstein’in de buyurduğu gibi Eğitim gerçeklerin öğretilmesi değil, düşünmek için aklın eğitilmesidir. Yani düşünerek, sorarak sorgulayarak yaşamak için eğitim alacaksın. Eğitim almadan kendini dünyaya ve hayata dair hiçbir konuda değiştiremeyeceğin gibi, senin en önemli sermayen olan aklını doğruyu ve yanlışı ayırt etmesi için geliştiremezsin.

Evet eğitim alanların içinde azda olsa insanları yanlışa sevk edecekler var. Ve insanlar bu okumuş ama aklını kullanmayı bilmedikleri için insanlara kötü örnek olan okumuşlara, okumuş cahiller toplumda çok var diyerek eğitime ve eğitim almışlara tepki göstermeye devam ettikleri için devletin sahibi olan millet seçerek görev ve yetki verdiği vekillerinin karşısında dün bugün ve halen daha köle misali eğilip bükülmeye devam ederek en çok rahat etmesi gereken devletin asıl sahibi Milet’in seçerek ve atayarak görev ve yetki verdiği maaşlı hizmetkârları olan ki, bunu ben değil Cumhurbaşkanı Recep Tayyib Erdoğan bizzat kendisi söylüyor “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sincan Belediyesi önünde kendisini bekleyen vatandaşlarla sohbet etti. AK Parti’li kadınlardan yapılan hizmetleri anlatmak için kapı kapı dolaşmalarını isteyen Erdoğan, “Gittiğiniz yerlere selamlarımızı iletin. Şunu da unutmayın, biz bu milletin efendisi değil, hizmetkarıyız. Bize gurur, kibir yakışmaz ”biz devlet adına millete hizmet etmekle yükümlüyüz dediği halde görüldüğü gibi toplumda ezilenin çile çekenin kim huzur ve güven içerisinde bir eli yağda bir eli balda, zerrece geçim derdi tasası olmadan, asıl rahat huzur ve güven içerisinde insan onur ve gururuna yakışır biçimde insanca yaşaması, seçtiklerini kendi karşısında el pençe divan durdurması gereken millet çöpten ekmek arar iken, seçerek görev ve yetki verdiği Cumhurbaşkanı dâhil tüm sevk ve idareciler karşısında dün bugün ve halen daha el pençe divan durarak köle misali sürünerek yaşadıkları gün gibi ortada.

Evet akıl sahibi düşünerek yaşayan okumuş ve okumamış insanların dünyada acı da olsa örnekleri çok var, değişmesi ve aklının gelişmesi yıllar da alsa, akıl sahibi millet er yada geç kendisine elleriyle seçerek görev ve yetki verdiği idarecilerini gün gelir kendi karşısında esas duruşta  tabii saygı ile beklemesini öğretir ve öğretecektir de…!

Ama yine de siz siz olun, devletin asıl sahibi millet size ve hak etmeden sürdürdüğünüz saltanıza son vermeden, aklınızı başınıza alın ve atalarımızın dediği gibi “Zararın neresinden dönülürse kardır” anlayışıyla hareket edip devletin asıl sahibi milletin karşısında ahkam kesmek yerine, milletin ödediği vergi harç ve cezalardan oluşan bütçeden hak etmeden de olsa alıp yediğiniz maaşlarınız ve yaşadığınız sosyal hayatınıza çeki düzen vererek, millete karşı saygılı olunuz ki, bundan sonrada olsa ne şiş yansın ne kebap…

Bizim yıllardır ve halen daha seçerek görev ve yetki verdiğimiz siz haddini bilmeyen bencil paragöz sevk ve idareciler bundan sonrada olsa haddinizi, hak ve menfaatlerinizi bilerek yolunuza gitmeye, devletin sahibi millet olarak biz de devletin asıl sahibi olduğumuzun sizler tarafından da bilinerek hak ettiğimiz hakkımız olan yolumuza huzur ve güven içerisinde gitmeye devam edelim.

Çünkü siz günümüze kadar hak etmediğiniz halde seçerek size elleriyle vekâlet veren devletin sahibi milleti köle misali kullandınız… Bundan sonra biz devletin sahibi millet olarak sizin bize yaptığınız yapmadan hep beraber hakkımız ve haddimizi bilerek gül gibi yaşayıp geldiğimiz gibi hayırlısıyla ebediyete göçelim…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.