SON DAKİKA
Hava Durumu

Kişisel İkballer İçin Kurulmuş Derneklere Yardım Yapılması Doğru Değil...

Yazının Giriş Tarihi: 19.07.2023 10:06
Yazının Güncellenme Tarihi: 19.07.2023 10:06

Ünlü oyuncu Keanu Reeves'in ihtiyaç sahiplerine devlete rağmen bizzat yardım yapması doğru, ama devlet dururken hayırseverlerin yardımlarıyla varlığını sürdüren sözde yardım kuruluşlarına yardım yapması doğru değil.

Bu konudaki tepkimiz sadece ünlü oyuncu Keanu Reeves için değil, Atatürk Türkiye’si cennet vatan ülkemiz Türkiye cumhuriyeti devletimiz içerisinde var olup devlete rağmen, devlete vergi ödemeden varlığını yasaya göre kurulup hayırsever vatandaşlardan gelen yardımlar ile sürdüren tüm yardım derneklerine yardım yapan ünlü oyuncular, ünlü iş insanları için de geçerlidir.

Bu iş diyanete rağmen güya insanlara dinini bedava öğretiyormuş gibi yasalar nezdinde kurulup faaliyetini hayırsever iş insanları, oyunculardan topladıkları yardımlar ile sürdüren cahil, cühela, taciz tecavüz cinsi sapık yuvası Fetö terör örgütü acı örneğindeki cemaat ve tarikatlar gibi… Devlet varken tabii insanlığın gereğini yerine getirmek için yine aynı yasa ile kurulmuş istisnai yardım kuruluşları hariç, halka ayni ve nakdi yardım yapmayı amaçladıklarını iddia eden sözde yardım kuruluşlarına ihtiyaç yoktur, olmaz olmamalı.

Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Efendiler ve ey millet! İyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti; şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru ve en hakiki tarikat, tarikat-ı medeniyedir. Medeniyetin emrettiğini ve talep ettiğini yapmak, insan olmak için kâfidir. Sözleri devlete rağmen genellikle siyasi ikbal için kurulmuş siyaset destekli yardım kuruluşlarına gerek yoktur, olmamalıdır da.

Biz devlete rağmen yasalar nezdinde kurularak yardım yapan kuruluşların ve yöneticilerinin düşmanı değiliz: Devlet duru iken vatandaşlardan topladıkları ve toplayacakları yardımlar ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım yapmaya kalkanlara devlete rağmen yaptıklarının yanlış olduğunu savunuyoruz.

Devlete rağmen ihtiyaç sahibi insanlara hayırsever insanlardan topladıkları yardımlar ile yardım yapanların doğru yapmadıklarını savunuyoruz.Çünkü devlete rağmen yardımı vergi ödemeden hizmet eden yardım kuruluşları yapacaklar ise devlete ne gerek var diye yardım kuruluşlarına ve bu kuruluşlara yardım yapanlara tepki gösteriyoruz.. 

Çünkü devlet milleti için vardır. Devlet, devletin sahibi millet tarafından her hal ve durumda ihtiyaç sahibi milletinin yanında olsun, ihtiyaç sahibi milletini milletine el açtırmamak k için yardımına koşsun diye kurulmuştur.

Kız kardeşine kanser teşhisi konulduktan sonra;

Gizlice kurduğu vakıfla onlarca Lösemili çocuğu geceleri ziyaret edip, onlara kitap okuyan, 

Uyuduklarında John Wick 3’ün çekimlerine giden, 

Down sendromlu & otizmliler için eğitim fonu ayıran, 

600 milyon dolar servetine rağmen metroya binen ve genelde yer verip ayakta duran, 

Filmlerden kazandığı paranın çoğunu hala yardım derneklerine bağışlayan 'Keanu Reeves’ gibi yürekli insanlar var bu dünyada…

Dili, dini, ırkı ne olursa olsun insan olmak başka bir şey…

Ahmet Yenin

İnsanca

Kişisel İkballer İçin Kurulmuş Derneklere Yardım Yapılması Doğru Değil...

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.