SON DAKİKA
Hava Durumu

YEDİĞİ TABAĞA ETMEZDİ, BENCİL İDARECİLER YÜZÜNDEN ETMEYE BAŞLADI...!

Yazının Giriş Tarihi: 20.11.2023 14:52
Yazının Güncellenme Tarihi: 20.11.2023 14:52

Aslında örfüne âdetine ve ananelerine doğuştan gelen kan bağıyla bağlı olup insani kural ve kaidelere harfiyen uyarak insanca yaşayan ve asla yediği tabağa düne kadar şey etmeyen aziz Türk milleti son yıllarda kendinden ve bir avuç yandaşından başkasını düşünmeyen ve kendinden ve bir avuç yandaşından başkasına huzur ve güven içerisinde insanca yaşama hakkı tanımayan bencil idarecilerden kaynaklı olarak son yıllarda yediği tabağa şey etmeye başladı ne yazık ki...

Atatürk Türkiye’si diyerek makaleme başlıyorum çünkü Atatürk Türkiye’si devleti kuran kurmayan, kendini ve toplumu düşünen düşünmeyen diye insanları kendinden başkasını düşünmeyen günümüzdeki bencil idareciler gibi birbirinden ayırıp önce kendilerine sonra da bir avuç yandaşına köşe döndüren abat eden kendilerinden olmayanları da sürüm sürüm süründüren değil, Allah’ın yarattığı tüm insanları birbirinden ayırmayıp sorunsuz davrananlarında aklını başına alarak kendilerine gelmelerine katkı sağlayan cennet vatan ülke Türkiye Cumhuriyeti devletinin dolayısıyla milletinin tabii sorumluluk duygusuyla düşünerek taşınarak, sorarak sorgulayarak yaşayan demekten kasıt sadece kendini değil, birlikte yaşadığı insanların ve insan dostu canlılarında ortak ve adil çıkarını düşünerek yaşayan onlarca ferdi olanAhmet Yenin ve gibilerden biri olarak,önceki gün Almanya’da Alman Milli takımı ile Türkiye milli takımının oynadığı dostluk karşılaşmasında yaşanan olumsuzlukları canlı tanık olup bizzat gözlemleyen Yazar Hasan Hoslar kardeşimizin Almanya ‘da yaşayan onlarca Türk’ten ki,Almanya’da doğan her çocuk, 18 yaşına kadar toplam 50 bin Euro çocuk parası alıyor. Ayrıca, 400 bin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bu ülkede sosyal yardımla geçiniyor. Ve biz, yaşadığımız bu ülkenin kaptanı da Türk olan milli takımını top her ayağına geldiğinde yuhalıyoruz diyerekbizzat gördükleri karşısında benim aziz Türk milletim bu kadar acımasız, nankör değil, ekmek yediği tabağa şey etmez deyip yüreği parçalanarak kaleme aldığı düşündürücü makalesini paylaşarak okuyup gerçekleri öğrensinler halen daha nankörlük etmeye devam eden Aziz Türk insanının kendine gelerek özüne dönmesine karınca kararınca katkımız olsun istedik.

Yüce Allah’ın akıl vererek yarattığı düşünerek yaşayan tüm insanların özelliklede Aziz Türk insanının tek amacının fani dünyada misafir olarak bulunan ölümlü tüm insanların sen siz benim gibi bizim gibi düşünmüyorsun diyerek canına malına kast etmeden hep beraber omuz omuza huzur ve güven içerisinde inşanca yaşayıp insanca ebediyete göçmesine karınca kararınca insani katkı sağlamaktır.

Buyurun Hasan Hoslar kardeşimizin bizzat canlı tanık olarak kaleme aldığı makalesini okuyun okutun daha çok insan okusun ve öğrensin de biz böyle değildik, neden insanlıktan bu denli uzaklaştık yada bizi bu insanlıktan kim yada kimler uzaklaştırdı diye düşünüp kendilerini sorgulasınlar diyeceğim ama önce kendi düşüncemi söyleyeyim,aslında insanı insanca yaşamak ve birlikte yaşadıklarını da insanca yaşamaktan uzaklaştıran bizlerin adil hizmet edecekler diye seçerek görev ve yetki verdiğimiz son dönem idarecileri olduğunu  hatırlatarak iyi ve güzel ahlaklı vicdanlı örnek insan olmaktan başkada çaremiz ve çıkar yolumuz olmadığını kendilerini sorgulayarak bulsunlar.

Ülkenin ve dünyanın insansız hiç anlam ifade etmeyeceğini iyi anlasınlar ve kendilerine gelsinler.

de, dünyada tek doğru olan doğruya gelsinler istiyoruz.. diyerek

Dün, 20 yıldır Almanya'da yaşayan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Berlin'de oynanan Almanya-Türkiye "dostluk" maçına gittim. Yanımda Alman arkadaşlarımız vardı; elimizde Türk ve Alman bayraklarıyla stadyuma girdik.

Stadyumun yüzde 80'i Türk seyirciydi ve büyük kısmı, Alman milli takımını her fırsatta ölümüne yuhaladı. Halbuki yuhaladıkları takımın kaptanı, Balıkesir Dursunbeyli Türk kökenli bir futbolcu olan İlkay Gündoğan'dı.

Düşünün, neredeyse 5 milyon Türkiye kökenli insanın yaşadığı bu ülkede doğan her çocuk, 18 yaşına kadar toplam 50 bin Euro çocuk parası alıyor. Ayrıca, 400 bin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bu ülkede sosyal yardımla geçiniyor. Ve biz, yaşadığımız bu ülkenin milli takımını top her ayağına geldiğinde yuhalıyoruz.

Kendinizi Alman halkının yerine koyun ve biraz düşünün. Madem bu kadar seviyorsunuz, gitsenize oraya demez misiniz? Alıntı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.