SON DAKİKA
Hava Durumu

ORDU’DA 45 PROJEYE 36 MİLYON TL HİBE DESTEĞİ

Tarım ve Orman Bakanlığı tarından Ordu’da kırsal kalkınma destekleri hibe programı kapsamında 45 projeye toplam 36 milyon TL hibe desteği verilecek.

Haber Giriş Tarihi: 24.05.2024 11:43
Haber Güncellenme Tarihi: 24.05.2024 11:43
Kaynak: Haber Merkezi
ORDU’DA 45 PROJEYE 36 MİLYON TL HİBE DESTEĞİ

Konuyla ilgili İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz: “Program kapsamında ilimizde gerçekleşecek 72 milyon TL yatırım karşılığında verilecek toplam 36 milyon TL hibe desteğinin üreticilerimize, yatırımcılarımıza ve ilimiz tarımına hayırlı olmasını dilerim” ifadelerine yer verdi. 

Tarıma dayalı yatırımlara yönelik yüzde 50 hibe desteğinden yararlanmak amacıyla yapılan başvurular Tarım ve Orman Bakanlığınca hibe desteğine hak kazanan gerçek ve tüzel kişilere ait başvuru sonuçları açıklandı. Konu ile ilgili açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz: “Programla kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenilirliğinin güçlendirilmesi ve  tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılarak üretim maliyetlerini düşürülmesinin amaçlanmaktadır.” dedi. 

“45 YARIMCI HİBEDEN YARALANACAK”

Yılmaz, hibe programı kapsamında 45 yatırımcının hibe desteği almaya hak kazandığını ifade ederek: “Yatırımların gerçekleştirilmesi ile 72 milyon TL tutarında yatırım ilimize kazandırılarak, yatırımcılarımıza 36 milyon TL hibe desteği sağlanacak. Özellikle fındık bahçelerinde file sisteminin kurulmasına destek verilmesi ile fındık hasat maliyeti önemli ölçüde azalacak, aflatoksin oluşumunun önemli oranda önüne geçilerek, üründe randımanın yükselerek, dalda olgunlaşan fındığın silkeleme usulü ile yeni sürgünlerin hasar görmeden hasat işlemi kolayca yapılacaktır. 

“ORDU’MUZA HAYIRLI OLSUN”

Hibe desteğine hak kazanan gerçek ve tüzel kişilerin İl Müdürlüğü ile irtibata geçmesi çağrısında bulunan Yılmaz: “Hibe sözleşmelerini süresi içerisinde imzalamaları ve sözleşmede belirtilen süre içerisinde yatırımlarını tamamlamaları gerekmektedir. Program kapsamında ilimizde gerçekleşecek 72 milyon TL yatırım karşılığında verilecek toplam 36 milyon TL hibe desteğinin üreticilerimize, yatırımcılarımıza ve ilimiz tarımına hayırlı olmasını dilerim.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.